Käisin laupäeval JCI Rapla 20ndal juubelil. Lisaks muule toredale olid inimesed seal kokku pannud oma koja almanahhi, milles 20 viimase aasta presidendid kirjutavad inspireerivaid lugusid oma ametiajast. Kuidas head asjad juhtusid, mis on oluline edu saavutamiseks jne.

Näiteks ühe loona räägib koja asutaja Erlend Tammenurm sellest, kuidas ta 1989 aastal keset ööd helistas JCI Jaapani presidendile, sooviga saada kiirkorras Jaapani viisa. Jaapani ühiskond on väga hierarhiline ning on selgelt määratletud, kes kellega ja millal üldse rääkida tohib. Isegi ENSV Jaapani suursaadik ei tohtinud sellisele mehele otse helistada. Tänu JCI märksõnale sai Erlend muidugi viisa kiirelt kätte - koda tegi juba tollal kõikjal uksed lahti.

Almanahh on täna vaid paberkujul ning soovitan seda küsida vaatamiseks JCI Rapla liikmetelt ning muudelt kodalastelt, kes kohal käisid!

PS: Almanahhist leidsin meeldiva üllatusena ka viite siia blogile :)