5 tiibetlast – energiaharjutused

 5 tiibetlase harjutused stimuleerivad  vere- ja lümfiringet, närvi-, hingamis- ja seedesüsteemi ning lihaseid ja annavad liigestele vajaliku koormuse. Soodustavad ja tasakaalustavad energia voolamist keha energiakeskustes. Elustavad energiakeskustele vastavate närvide, siseelundite ja näärmete tegevust.

Harjutustega alustamine ei nõua erilist painduvust ega jõudu. Rituaali saamisel igapäevaelu lahutamatuks osaks tasakaalustub sinu meeleseisund, paraneb tervis ja kasvab energiatase.

5 tiibetlase energiaharjutused samm-sammult

Enne alustamist teadvusta endale sobival viisil oma keha. Seda võib teha mõne lihtsa soojendusharjutusega.

Viis tiibetlast

Esimene harjutus. Algseis käed külgedele suunatud, jalad õlgade laiuselt, silmad lahti. Pöörled mõned ringid päripäeva sellise kiirusega, et tekiks tunne, et kohe-kohe võib pea ringi käima hakata. Samas ei peaks seda piiri mingil juhul ületama.

Seisma jäädes püüa teadvustada tekkinud pöörise tunnet oma kehas.

5 tiibetlast - teine

Teine harjutus. Lebad selili soojal alusel, käed puusade kõrval, peopesad vastu maad. Nina kaudu sügavalt sisse hingates surud lõua vastu rindkere ja tõstad võimalikult sirged jalad üles. Puusad ei kerki põrandalt. Sügavalt välja hingates liigub algasendisse esmalt pea, seejärel jalad. Hetk lõdvestumiseks.

5 tiibetlast - kolmas

Kolmas harjutus. Põrandat puudutavad põlved ja varbaotsad. Käed puusaliigestel. Lõug vastu rinda. Sügavalt kopsu ülemisse osasse sisse hingates ajad pea kuklasse, õlad tõusevad üles, venitad selgroogu ja surud tiivad taha.

5 tiibetlast - neljas

Neljas harjutus. Istud sirge seljaga, peopesad puusade juures, sõrmed ettepoole suunatud. Lõug surutud vastu rinda. Sisse hingates liigub pea kuklasse, puusad tõusevad üles, kujundad oma kehaga midagi söögilaua-taolist.  Välja hingamisel surud lõua vastu rinda ja liigud tagasi sirge seljaga istesse.

Söögilaua-asendis pingutad korraks kõiki lihased.

5 tiibetlast - viies

 Viies harjutus. Toetud päkkadele ja peopesadele. Sisse hingates tõmbad lõua vastu rinda ja lükkad puusad üles. Väljahingamisel tagasi alla liikudes lased pea kuklasse vajuda.

 Nagu kolmanda harjutuse juures, surud ka siin selga ja tiibu tahapoole ning peamine pinge ei ole mitte vöökohas vaid rinnaku osas.

Selg ja käed liiguvad ühte tasapinda, jalad püüa põlvedest sirged hoida ning kannad püüdlevad põrandat puudutama.

Selles harjutuses pingutad nii ülemises kui alumises asendis hetkeks kõiki lihaseid.

Proovi järele – video kaasa tegemiseks

Nende juhiste abil saad 5 tiibetlase harjutused omal nahal järele proovida ja kui meeldima hakkab, saad igapäevaselt praktiseerida ja enda elu täiustada.

Selle artikli õpetused koostas Peeter Lepisk, kes viib Tartu Rahvaülikoolis läbi ka Viie tiibetlase lühikursuseid, kus saad täpsemaid juhiseid harjutuste detailide kohta.

Muuhulgas õpitakse sõnastama enesekohast ja toimivat taotlust ning visualiseerima energia liikumist kehas. Lisaks saab tagasisidet enda sooritustele ning juhiseid edasise kasvu võimaluste kohta.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga